Antieke grote reis-/ garderobekoffer

Antieke reis-/garderobekoffer uit eind 19e eeuw, begin 1900. De koffer werd gebruikt op grote schepen, zoals de Titanic, om de garderobe van de reiziger in te vervoeren.
De kist is meer dan 100 jaar oud, maar verkeert in goede staat. De koffer is zwart leder afgezet met nagels, scharnieren en sloten. Aan de binnenzijde zitten lades met spanbanden, een hanggedeelte wat naar buiten kan worden getrokken, zakjes voor sokken e.d. en 2 open vakken.

Afmeting gesloten koffer: ongeveer 50 cm breed, 57 cm diep en 123 cm hoog.

  • De koffer heeft een gebogen deksel (camelback). Dat type is meestal ouder (ca. 1895-1925) dan de latere platte garderobekoffers.
  • De buitenkant is bekleed met zwart vulcanfiber/canvas met veel originele messing klinknagels. Dat is een kwaliteitskenmerk.
  • De originele houten hangers zijn nog aanwezig. Dat is bijzonder; die ontbreken vaak.
  • De uitschuifbare hangerconstructie werkt nog.
  • De drie originele laden zitten er nog in.
  • Metalen hoekbescherming en beslag,
  • Het label Compagnie Générale Transatlantique (de Franse trans-Atlantische rederij) is nog aanwezig. Dat is geen fabrikant, maar wel een mooi historisch detail dat verzamelaars waarderen.
  • Oude reissticker “Casablanca”.
  • Originele leren handgreep.
    Monogram “L.M.W.”, aantrekkelijk voor verzamelaars.

325,00

Op voorraad

Deel dit artikel:

Delen op: